Легенда стародавнього Лемберга

Кажуть, Львів, або як його ще називають Лемберг, своєю атмосферою нагадує Прагу, Відень або Краків. Це місто, в якому кожна вуличка, кожна бруківка зберігає свою легенду. А його величне ім'я розповідає про насичену історію міста.

     Згідно з переказами старих літописів, Львів заснував князь Данило Галицький і назвав місто на честь свого сина Льва Даниловича. Однак, львів'яни люблять розповідати іншу романтичну легенду про походження свого міста.  

     Давним-давно на місці майбутнього Львова, біля високих гір тулилися маленькі села. Гори були покриті величними густими лісами, де селяни могли успішно ховатися від набігів ворогів. Але одного разу відвернулася від них удача - стали пропадати люди. З'ясувалося, що їх краде цар звірів - лев.

     Він підстерігає тих, хто насмілюється поодинці ходити по лісі, ударом могутньої лапи глушить і з'їдає нещасних у своїй печері. Паніка охопила всі села в окрузі.
     Одного разу в корчмі з'явився хоробрий лицар, який пообіцяв убити хижака.

                 

     Він попросив викувати йому меч і лати такої міцності, щоб жодна сила не змогла зламати або зігнути їх. День і ніч без зупину працювали сільські ковалі, але марно. Здавалося, що зла доля невідворотна.

     Про цю біду дізнався якийсь мандрівник, який заблукав і зайшов підкріпитися в корчму біля кузні. Він сказав, що знає, як перемогти звіра. Нехай всі юні дівчата вколють голками мізинець і крапнуть по дві-три краплі крові до загального чану, куди потрібно буде занурити зброю і лати.

  

                 

 

 

 

     Селянки так і зробили. І левові ікла й пазурі нічого не змогли зробити з зачарованими обладунками. Тоді лицар відрубав чарівним мечем голову лютому і кровожерному леву, а потім настромив її на меч і показав людям, кажучи: «Ви вільні!». З тих пір гору, де сталася ця історія, прозвали горою Лева, а місто, що виросло під горою - Львів.

                                                             

     Була ця історія насправді, чи це просто вигадки люду, достеменно невідомо. А те, що Львів місто, яке зачаровує всякого, хто бодай раз побував тут - факт. Вулички, бруківка, Ратуша, кнайпи, кав'ярні - це все створює певну, притаманну лише Львову, атмосферу.