Залізна дорога у Стрийському парку

Кожен з нас дуже любить повертатись думками у дитинство, де все здавалося безтурботним і світлим! Львів і сьогодні пропонує своїм гостям і мешканцям цікаву подорож залізною дорогою. Розташований цей атракціон у Стрийському парку. Ось чому сюди завжди буде цікаво прийти з дітьми. З вересня по травень вас чекає чудова екскурсія не прогавте свій шанс!

Історія залізної дороги почалася доволі давно. Перший рейс з дітлахами відправився зі станції ще 1951 року. Але перед тим як її побудувало управління львівської залізної дороги це була вузькоколійна дорога, яка у 1922 році сполучала «Персенівку» та станцію «Східні Торги». Цим шляхом тоді доставляли товари на Східний ярмарок. Після другої світової війни ця колія використовувалась, щоб доставляти бронетехніку в розташовану у Стрийському парку військову частину. Для будівництва дороги використовувався матеріал, що залишився на Західній Україні ще з часів панування тут Австро-Угорщини. Наприклад, тут можна побачити стрілочні переходи, що випускали ще на початку 20 століття. 

Рухається поїзд зовнішньою стороною Стрийського парку від станції «Сонячна» до станції «Паркова».  Довжина маршруту складає 1,2 кілометри.  Раніше маршрут був довшим і складав 1,85 км. прямував він до третьої станції під назвою «Дитяче містечко», але 1976 року маршрут скоротили. Сталося це через необхідність реконструкції вулиці Стрийської. Після вкорочення колії подорож дитячим локомотивом триває всього 5 хвилин.

Локомотив ТУЗ, який сьогодні управляє усім поїздом вважається останнім діючим локомотивом цієї модифікації. Крім локомотива в комплект входять чотири вагони. Дитяча залізна дорога багато разів ставала жертвою необдуманого вандалізму. Тому сьогодні після закінчення робочого дня, щоб вберегти світлофори, всі лінзи закривають за допомогою металічних щитів. Вони замикаються на металічний замок.

Маршрут: станція «Паркова» станція «Соняшна» 1,2 км.

Тривалість поїздки: 5 хв.