Дворик та будівля театру Юного Глядача

У дворику театру Юного глядача можна побачити ляльки та декорації, які колись були частиною дитячих вистав. Знаходиться це казкове місце на площі Гнатюка 11. Сюди дуже цікаво буде прийти з дітьми у літню пору, щоб просто зробити декілька цікавих фото на пам’ять.

Про саму культуру дитячих театрів в Радянському Союзі є цікавий факт. Перший такий театр було засновано за наказом ТЕО Наркомпросу у березні 1920р. в Харкові.  Цей вид театрального мистецтва в Союзі заснували композитор І.Дунаєвський, драматург О.Білецький, художник Б. Косарев. Тут стали реалізувати себе різні талановиті люди. Наприклад, такі відомі соратники Л. Курбаса як М. Верхацький, Л. Дубовик, Ф.Лопатинський, В. Скляренко.

Пізніше естафету прийняли їхні учні О. Барсегян, О. Ріпко. У 1944 році Харківський театр перенесли до Львова.  Він колись діяв як Європейський театр. Серед відомих львів’ян свій творчий шлях тут розпочинав Р.Віктюк. Працювали тут і менш відомі працювали такі відомі режисери як С. Данченко, В. Опанасенко, А. Куниця, М. Нестантінер, В. Козьменко-Делінде, А. Бабенко.