Моторошні замки Західної України. Частина 2

Продовжуємо розповідати Вам про історію моторошних західно-українських замків. Тепер наш шлях лежить до Олеського, Кременецького та Середнянського замку. Тут нас чекають нові моторошні історії, які розкажуть нам його колишні мешканці.

Розташування цього замку колись породило жорстоку боротьбу Литви та Польщі за право ним володіти. Крім того, польський король Ян Собеський у 18 столітті саме тут з’явився на світ. З народженням короля пов’язана містична легенда, адже у стіл із мармуру, на якому лежав маленький нащадок престолу, в день його народження влучила блискавка і стіл розколовся на дві частини.

У 1951 році замок знову став жертвою блискавки. Тоді був знищений інтер’єр і зовнішні стіни. Відновленням замку займався Борис Возницький. Тепер він може знову радувати туристів, які їдуть сюди на цікаві екскурсії. За легендою тут можна зустріти привид Адама Жолкевського. Він покінчив життя самогубством, встромивши собі в серце ніж, через нещасливе кохання до доньки власника замку. Його не ховали за християнським обрядом, а просто кинули в болото.

Кременецький замок був колись величною фортецею, яка сотні раз була зруйнована. Із 12 століття вона стала свідком багатьох кривавих баталій.

Фатальною жінкою цього замку стала королева Бонна. Сигізмунд І колись подарував їй цей замок. Тут вона за розповідями відправила на той світ своїх невісток, хоча інші джерела стверджують, що причиною смерті для них став рак і епілепсія. Любила правителька приймати і  ванни з крові немовлят.

Ще одна відома споруда – це Середнянський замок. Історики вважають, що цю величну фортецю збудували члени Ордену Тамплієрів. За розповідями мешканців тут проглядається образ Ісуса, якщо пильно вдивлятися в барельєфи замку. З іншого боку хтось тут зміг побачити навіть образ медузи –горгони. Є навіть легенда, що тут захований славнозвісний Грааль. Адже замок був найвіддаленішим куточком, де можна було заховати подібний скарб.

Також є легенда, що саме тут захоронили серце Іштвана Добо – на нього звели наклеп і засудили до ув’язнення. В стінах цього замку за переказами захоронили серце воїна.