Львівська Уолл-стріт

Львівська Уолл-стріт. Звучить цікаво, чи не так?  Де ж у місті Лева є така аналогія ? В Нью Йорку – фондова біржа і найбільші фінансові офіси. А що в нас? 

У Львові такою є вулиця Маєрівка (сучасна вулиця Січових Стрільців). Будівництво у 1877-1881 роках Галицького крайового сейму (зараз головний корпус ЛНУ ім. Франка) пожвавило розвиток дільниці і вже в міжвоєнний період тут зосередилось більшість фінансових установ міста.

Львів, вигляд на вулицю Січових Стрільців, поштівка, 1916 рік.

Будинок № 2 споруджений в 1846 – 1847 рр. для Графа Каєтана Карніцького. Дім прикрашений аттиком, який утворюють два леви, що тримають картуш з рельєфним зображенням Св. Архістратига Михаїла, а над вікнами першого поверху розташовані рельєфи грифонів та орлів і скульптурні картини «Амур на спині Сфінкса», «Лисиця бореться зі змією». З 1869 року там була Галицька ощадна каса, в 1891 році її перенесли до будинку нинішнього Музею етнографії, а будинок № 2 став чиншовою кам’яницею.

На розі вулиць 3-го Травня - Ягеллонська (нині - Січових Стрільців - Гнатюка _, ліворуч на фронтоні скульптура Меркурія, фото поч. XX ст.

Будинок № 5 споруджений в 1870 – их рр. і належав родині Павліковських. До 1939 року в ньому розміщувались торгівельно-промисловий дім «Аустрополь», фотоательє Едварда Тшемеського, Земський кредитовий та Лодзинський депозитний банки.

Львів, вул. Січових стрільців, 5, фото 2015 року

Будинок № 9 – найстаріша споруда зведена для банку у Львові, яка досі використовується за призначенням. Будівлю було споруджено в стилі флорентійського ренесансу у 1897 році за проектом Юліана Захаревича для Австро-Угорського банку. Завдяки застосуванню металевих перекриттів архітекторам вдалось створити великий операційний зал без колон і масивних перегородок. Скульптурні зображення людських голів на фасаді виконав ймовірно Леонард Марконі. Зал реконструйовано в стилі модернізованого неокласицизму у 1914 – 1917 роках за проектом Івана Багенського. В міжвоєнний період там розміщувався Польський промисловий банк. А зараз філія Ощадбанку.

Львів, вул. Січових стрільців, 9, фото 2015 року

Будинок за номером 11 належав графині Р. Лянцкоронській. У 1901 році на його місті був зведений новий будинок за проектом Карела Боубліка. На першому поверсі довший час розміщувався кінотеатр, у 1902 році в будинку було відкрита кав’ярню «Американська». А в міжвоєнний період в будинку розташовувався Польський гарантійний банк.


Джерела: фотогарфії старого Львова, lvivcenter.org, explorer.lviv.ua