“Бездітний” двір

«Бездітні», могильні та «по любов»… Унікальні львівські дворики. Начебто і нічого нового, але поряд зі всіма відомими та описаними багато разів пам’ятками Львова в наш час такі  непомітні на перший погляд місця набирають особливого змісту. 

Більшість гостей сприймають місто з його “парадної сторони” – відомі пам’ятки на площах та вулицях і надалі викликають захоплення, але поряд з ними є місця, де вирує часом насиченіше життя ніж ззовні. Ці місця ховаються за львівськими брамами – воротами у внутрішні дворики будинків. Навіть багато хто з львів’ян не знає історії своїх підворіть, а вони можуть розповісти набагато більше, ніж ми очікуємо...

Саме такі дворики, прості і затишні, є справжнім лицем міста.

На вулиці  Ю. Дрогобича, 8, є дворик, де горів останній газовий ліхтар у місті.

Тут зберігся дім, де у 19-му столітті працювала кузня. Але не тільки цей факт привертає увагу. Історія цього дворика супроводжується страшним “родоводом”. Із-за прокляття відьми тут не вагітніють жінки і не народжуються діти.

Легенда розповідає що якось у двір завітала відьма. Вона прийшла на прохання однієї з пар, що проживала тут. Пара категорично не хотіла мати дітей і просила відьму своїми чарами їм допомогти.  Помічниця “нечистого” погодилася провести обряд, але при одній умові – що її прокляття ляже на весь двір і більше ніколи його жителі не почують дитячий плач.

Так і сталося. Говорять, це прокляття до цих пір не втратило свою силу.

Це легенда, але у той самий час лелеці навряд чи буде тут робота, бо в наші дні за цією адресою вже не житловий будинок, а музей давніх графічних технік і художня майстерня “Літографія”.