ТОП 5 львівських новинок

Поки що невідомо, коли українці одержать безвізовий режим, тому залишається єдиний вихід: робити Європу у себе власноруч.

1. Електробус

9 листопада у Львові презентували перший в Україні електробус, який зібрали на львівському   концерні "Електрон" . Ціна цього  екологічно чистого виду транспорту - 9 мільйонів гривень. Використовує він для своєї роботи лише електроенергію і може перевозити до 100 пасажирів. Без підзарядки може проїжджати до 200 км і розвивати швидкість до 70 км за годину.

 Для людей  з особливими потребами електробус обладнаний пандусами, ременями безпеки. Подбали його творці і про кондиціонер та опалення  в салоні.

2. Станція арядки електромобілів 

30 жовтня, у центрі Львова відкрили станцію для зарядки електромобілів. Швидкість повної зарядки - близько 4 годин.

Розміщена станція підзарядки на вул.Січових Стрільців, 9. Підзарядитись тут можна абсолютно безкоштовно.

Загалом на Львівщині вже є 12 зарядних станцій для електромобілів. Більша частина з них встановлена у мережі автозаправок "ОККО". Також такі станції є у ресторані "Тарон" у Львові та у готелі-ресторані "Rafael", що на кільцевій дорозі.

3. Безготівкові паркомати 

Львів є лідером і у встановленні перших в Україні паркоматів, які приймають банківські карти, в тому числі  оснащених безконтактною технологією MasterCard

До речі, два паркомати в місті встановило ЛКП "Львівавтодор".

Перший паркомат з'явився на пл. Міцкевича (близько Укрсоцбанку), другий - на вул. Шевченко (біля "Пузатої хати"). Найближчим часом у Львові встановлять ще 10 таких паркоматів.

Оплатити паркування можна звичайною банківською картою і карткою з технологією безконтактних оплат MasterCard.

4. Муніципальний велопрокат 

Перший муніципальний велопрокат в Україні теж відкрився у Львові.  Така аналогова модель існує практично у всіх європейських містах.

Це повністю автоматична система, яка включає у себе певну кількість станцій, що розміщуються по місту і дозволяють людині взяти велосипед в одному місці, поїхати  у справах та залишити велосипед в іншій точці прокату. Тобто зробити поїздку у тому напрямку, де існують такі станції.

5. Держпослуги в режимі он-лайн

Львів став першим містом, де запрацювала система онлайн-верифікації громадянина

BankID (спосіб перевірки особи через Інтернет-банк, як альтернатива електронно-цифровому підпису). 

Українська система онлайн-верифікації BankID створена за образом і подобою систем, які вже давно використовуються за кордоном. Система дозволяє підтвердити особу користувача в інтернеті, використовуючи його банківські дані, і працює за принципом верифікації через Facebook. Наприклад, користувач заходить на сайт МВС, натискає на кнопку "Увійти через BankID", вибирає свій банк і дає системі МВС доступ до даних, які вона запитує.

 

Джерело: vgorode.lviv