5 хвилин, що врятували місто

Що ви знаєте про костел отців Бернардинів ? Екскурсоводи радо повідають вам його історію починаючи  з будівництва й закінчуючи сьогоденням. Та не далеко не всі розкажуть вам легенду про годинник на вежі Бернардинів і чому він спішить на 5 хвилин. То що ж там сталося? 

Почнемо з короткого опису історії костелу. Він був збудований на початку XVII століття. Його творцем був славний будівничий Павло Римлянин. Разом з монастирем він становив оточену ровом фортецю, що прилягала до мурів міста поблизу Галицької брами.


На території теперішнього костелу був похований святий Ян з Дуклі. За рік з місця його поховання вдарило цілюще джерело. Це було розцінено як чудо, св. Яна перепоховали, а на місці джерела викопали криницю. Вона й досі там стоїть, на тому ж місці, що й раніше. І оповита вона не меншою кількістю легенд, ніж сам костел. Також цікаво те, що у експозиції архіву, який міститься також та території, представлено так звану «грамоту Дракули», написану кров'ю.На старовинній вежі костелу, що має 38 метрів висоти, вибивав години дзиґар. Протягом кількох віків вибивав дзиґар години на п'ять хвилин раніше від усіх міських дзиґарів.
«Що за неподобство?» - скажете ви. Та ваші дивування не розділить жоден львів’янин. У пам'ять невідомому монаху, який доглядав годинник і одного разу врятував місто, цю традицію було збережено.А сталось усе так. Одного вечора, піднімаючись на вежу з годинником, він помітив, що до міста під’їжджає сила-силенна татарських загонів. Що було робити? Кричати на сполох ? Та ніхто не почув би, а якби почув, не встигнув нічого зробити, щоб захиститись. От він і придумав перевести стрілки годинника на 5 хвилин вперед. Це була саме та година, о котрій закривались всі ворота в місто. План видався вдалим. Дзвони залунали вчасно і вхід у місто був перекритий.Ось так, завдяки кмітливості й винахідливості монах врятував місто, перевівши стрілки всього на 5 хвилин вперед. Львів ніколи не забуде цієї великої послуги. І тому з вдячності й поваги до героя і його подвигу, годинник на вежі Бернардинів завжди буде поспішати.