Історія Львівських солодощів. Перша кондитерська фабрика у Львові.

Те, що перша кондитерська фабрика у Львові була відкрита неподалік залізничного вокзалу, не було нічого дивного: сировина для смаколиків завозилася здалеку, у великих кількостях, тому дуже зручно було отримувати товар одразу після його прибуття до міста. Та й високоякісна продукція фабрики користувалася популярністю не лише у Львові, а й у була відома далеко поза його межами.

 

Тому замовлень на поставку вишуканих цукерків, медівників та інших смаколиків до європейських столиць було чимало, й доставляти їх потягами було дуже зручно.

 

Перша парова фабрика цукрів та медівників була заснована у 1882 році відомим на усю Європу італійським кондитером Маурісіо Брандштадтер. Знаходилася вона на вулиці Шептицького, 62, й самого початку була відома як підприємство, що випускає товар лише найвищої якості: смаколики виготовлялися лише на найсучаснішій техніці з чітким дотриманням технологій.

 

 

 

Фабрика була настільки потужною, що на початку минулого століття кількість випущена нею та другою за потужністю кондитерською фабрикою «Газет» продукція становила п’ять тисяч тонн смаколиків на рік, при чому доля «Фабрики цукрі, чоколяди і какао Бранки» (так вона почала іменуватися після 1921 року) становила левову частку.

 

 

У виробництві також була задіяна рекордна кількість працівників: тоді як на «Газет» працювало триста осіб, на фабриці Маурісіо Брандштадтера їх кількість сягала п’ятисот. Тому нема нічого дивного, що саме «Бранка» разом із «Газет» визначала, у яких саме напрямках найліпше розвиватися кондитерської галузі у цілому краї (для цього навіть у 1904 році було засновано Товариство цукерників для Галичини та Буковини»).

 

 

За радянських часів «Бранка» була серед перших підприємств, що була націоналізована радянською владою. Спочатку вона йменувалася фабрикою ім.. Кірова, згодом, у 1962 році увійшла до складу щойноствореної кондитерської фабрики «Світоч» та стала її підрозділом.