Моторошні замки Західної України

Усі ми любимо старі замки за те, що тут завжди є сотні таємничих легенд, історії про привидів і якась магічна аура, що притягує сюди тисячі туристів. Ти, наче занурюєшся у якийсь таємний світ, котрий заворожує і манить і хочеться знову приїхати сюди. У цій статті ми спробуємо описати маршрут шістьома замками Західної України.

Перший з шести – це Золочівський замок. Він стоїть ще з 1634 року. За часів австро-угорщини тут знаходилася в’язниця, тому людські сльози тут були не рідкістю. Але перевершили самі себе працівники НКВД, що за розповідями охоронців  палацу розпорювали животи в’язням. Коли проходила реставрація замку, сюди завезли каміння, на якому стали з’являтися незрозумілі позначки, кажуть, що деякі з них можуть належати ордену тамплієрів. Після появи каменів тут помітили і привид чоловіка, який мав довгий плащ, капелюх і тростину. Сюди у Золочівський замок часто приходять молодята і просто закохані для того, щоб відзняти романтичну фотосесію. Багато з них навіть не здогадуються, у яке сумне і трагічне місце їм довелось потрапити.

 

Наступне місце – це Підгорецький замок. Збудували його близько 1630 року. Господарями замку по черзі були Станіслав Конецпольсбкий, Ян ІІІ Собезький і Вацлав Жевуйський. Саме за тих часів, коли тут жив Жевуйський це був найбагатший палац Західної України.

Чому ж цей палац називають моторошним спитаєте Ви? Справа в тому, що тут вже десятки років можна побачити привид у білій одежі. Жінку, яка з’являється називають Марія. Це ніби-то привид дружини Вацлава Жевуйського, яку той дуже ревнував і одного разу все закінчилось тим, що він наважився вбити свою жертву. Подейкують, що її тіло може бути замурованим в одній зі стін замку.

«Часто бувало таке, що двері на другому поверсі палацу відчинялись самі собою, а майже невидима постать жінки у білій пишній сукні щоночі блукала то однією, то іншою кімнатою» - так написали про свою зустріч з білою панною польскі поміщики, Сенгуші, які жили тут більше ста років тому.

Замок Паланок – це пам’ятка, що колись знаходилась під владою Румунії. Під дахом цього замку жили дві жінки Ілона Зріні – невістка та її свекруха Софія Баторі. Ці жінки були заклятими ворогами. Перша боронила укріплення, а друга зажила кровавої слави, бо як кажуть , не лише насолоджувалась людською кров’ю, але і приймала у ній ванни, вбиваючи молодих цнотливих дівчаток заради власної втіхи. Через багато років замок став в’язницею для політв’язнів. Так продовжилась його жахлива історія… Далі буде….