Меморіальна дошка закоханих в Домініканському соборі

Із Домініканським Собором пов’язана історія кохання Артура Гроттера і Ванди. На честь цих двох закоханих тут навіть встановили меморіальну дошку.

Портрет художника Артура Гроттера тремтливо обіймає його кохана Ванда. На поховальній урні розміщена картина Гроттера із циклу «Полонія». В часи правління Австро –Угорщини намалювати таку картину – означало проявити неймовірний  патріотизм. У цієї пари народилася дочка Мариля, яка писала чудові вірші.

Родина Ванди емігрувала за часів французької революції до Львова. Батько Ванди Кароль Моне одружився з Кароліною Венц – вона баронесса із старовинного роду дворян. Ванда виховувалась в сім’ї тітки Терези Венц. Тітка була керівником школи, де навчалися діти з відомих польських сімей. В домі Ванди завжди збирались представники львівського бомонду. Ванда Була відома як авторка і перекладач казок Андерсена. Першою переклала лускунчик Гофмана. 

Донька Ванди і Артура Мариля мала чудову художню освіту. Вона навчалась у Альфонса Мухи в Парижі. Мариля писала чудові вірші і одного разу закохалась на все життя в Ігнація Яна Падеревького, але це вже інша історія кохання… Про неї ми теж колись розповімо.