Палац Бесядецьких

Цікавим архітектурним пам’ятником є Палац Бесядецьких. Колись він належав різним сім’ям польських шляхетських родин. Належав він зокрема і роду Потоцьких. Знаходиться палац на площі Галицькій 10. Сьогодні ця будівля покинута, вона поступово занепадає, тому мешканці нашого міста цілком можуть втратити можливість побачити палац.

Побудував цей старовинний будинок Ріко де Тіржель в середині ХVIII cтоліття. Композиція фасаду нагадує трьохосну композицію в середині якого знаходиться вставка з ограненим резалітом. Сама будівля стоїть в глибині двору. Розміщення на осі воріт було характерним для эпохи барокко. За час свого існування палац пережив декілька реставрацій. У ньому замінювали балки перекриття та добудовували трьох поверховий фітель. Біля головного входу в палац можна побачити кам’яний картуш з гербом.

В 19 столітті тут знаходилась торгово-промислова палата. У 1935 році тут пройшла остання реставрація і планувалося відкрити музей. В часи СРСР тут знаходилось відділення бібліотеки імені Галана. З 2000 року ця будівля перейшла у володіння університету імені Івана Франка. Адміністрація університету сьогодні реставрує будівлю. В майбутньому тут планують облаштувати відділення історичного факультету. Палац внесено в список архітектурних пам’яток і приватизації він не підлягає. Це єдиний вцілілий палац міського типу у Львові.