Wiekowe mury obronne we Lwowie

Ile ciekawostek widziały dawne mury lwowskie za tyle wieków, kto zostawił ślady na tych kamieniach, czyje krzyki rozpaczy i triumf zwycięstwa słzyczały te ściany? Zamyślicie się nad tym, odwiedzając dawne fortyfikacje miasta.

Trasa: Murzy i Wieża kramarzy, Arsenał Królewski, mury obronne we Lwowie, Baszta Prochowa, Arsenał Miejski, mury na placu Mytnym, Cytadela.

Trwałość: do 1 godziny (audio informacja koło każdego pomnika - do 3 minut).

Informacja: Arsenał Miejski – muzeum, czynne od 10.00 do 17.30. Środa dzień wolny od pracy. Cena: bilet normalny - 5,00 UAH, bilet uczniowski, dzicięcy, dla emerytów – 2,00 UAH. Od Arsenału Miejskiego do Cytadeli można iść na piechotę, czas przejścia około 20-25 minut, a można skorzystać z komunikacji miejskiej, mianowicie tramwaju №2 (z przystanku "ul. Ruska" dojechać do przystanku " Poczta Główna" (koszt przejazdu 2,00 UAH), a potem jeszcze iść na piechotę około 10 minut. Informacja: Apteka-muzeum czynna od 09.00 do 18.00 (od poniedziałku do piątku) i od 09.00 do 18.00 (w sobotę i niedzielę). Cena: bilet normalny - 8,00 UAH, bilet uczniowski – 3,00 UAH, bilet studencki – 5, 00 UAH. Herb Lwowa, na którym przedstawiona kamienna brama z trzema wieżami, przypomina heroiczne czasy. Miasto twierdza. Usłyszawszy te słowa każdy w swojej wyobraźni rysuje majestatyczne zamki z nieprzystępnymi ścianami, wieże i strzelnice, z których wyglądają muszkiety obrońców, rów z wodą, nasyp, ciężka brama miejska, którą trzyma gruby łańcuch metalowy. A jeszcze dźwięki batalii, broni zimnej, krzyki ludzi... To wszystko o Lwowie. Jak większość miast, Lwów również budował się jako miasto twierdza z standardowymi atrybutami. Jednak, do dnia dzisiejszego nie zachował się żaden ślad zamku, chociaż resztki umocnień i fortyfikacje zachowały się i czekają na turystów. Dotknijcie się kamienia w murowaniu budowy, zamknijcie oczy i przysłuchujcie się. On jeszcze ma dużo do powiedzenia. W towarzyszeniu audioprzewodnika odwiedzicie reszty lwowskich murów, wieżę prochową, arsenał i zobaczycie jakim malutkim było miasto w wiekach średnich.