Mało znane zabytki Lwowa, polski Lwów (wycieczka autem po Lwowie)

«Polski Lwów» - to pojęcie dzisiaj jest historyczne i kulturalne. Historię, jak wiadomo, nie przepiszesz. Spuściznę kulturalną można zburzyć, lecz na jej miejscu zostani się fakt rujnacji.

Poszczęściło się Lwowowi, on ocalał. Żadne wojny i przemiany władzy nie sprawiły miastu znacznych uszkodzeń. I dzięki temu dzisiaj możemy lubować się jego pomnikami. «Polski Lwów» - to część historii.

Trasa: Góra Hyclowa, pomnik Adama Mickiewicza, Pomnik Jana Kilińskiego, Pomnik Bartosza Głowackiego, Wysoki Zamek. Trwałość: do 1 godziny (audio informacja koło każdego pomnika - do 3 minut).

Informacja: Wydarzenia, ludzie, historia... Wszystko się zmieniało się i każda nowa strona pisała się poważnie, żeby zostawić po sobie ślad. Każda nowa władza przynosiła do Lwowa nowe tradycje, nowe imiona i nowe poglądy. I każda władza zostawiała po sobie zabytki swojej kultury, bardzo często zmiatając z powierzchni ziemi zabytki poprzednich pokoleń. Podczas tej wycieczki z audioprzewodnikiem zapoznacie się z mało znanymi zabytkami Lwowa, które należą do okresu «Polskiego Lwowa».