Drogami Lwowskich zjaw

Strażnicy mogą opowiedzieć niejedną straszną historię, oni nawet mogą powiedzieć, jaki humor dzisiaj ma «ich» duch. Wierzycie w to czy nie, czy to tylko w waszej wyobraźni, czy jednak ktoś żyje między przeszłością a teraźniejszą i co jakiś czas przypomina o sobie? To Wam decydować, lecz odwiedzając niektóre miejsca, warto chronić się przed złymi duchami. Niektóre rzeczy nie zależą od naszej wiedzy i wiary, pogódźcie się.

O mistyce i zjawach we Lwowie można długo gadać. Prawie każdy drugi zabytek w mieście, zwłaszcza w prastarej jego części, ma straszne tajemnice i ukrywa od ludzkiego oka miejsca, gdzie żyją duchy. W opisach wiele zabytków można znaleźć straszne legendy o zjawach gospodarzy, a niektórych mówią nawet widzieli. Czasami trudno wyjaśnić dlaczego odwiedzając jakąś kamienną budowę, Was ogarnia niezrozumiały lęk. Być może, właśnie w tym momencie Was wybrał ktoś z duchów, żeby się pobawić. A jeszcze mówią, że w nocy na starówce można trafić na fantazmat. Audioprzewodnik opowie Wam o zakątkach Lwowa, których należy obchodzić stroną.

Trasa: Kościół Dominikański, Lwowski Ratusz, Świątynia pod wezwaniem śś. Piotra i Pawła, Muzeum Sztuki Dawnej Książki Ukraińskiej im. Iwana Fedorowa.

Trwałość: do 1 godziny (audio informacja koło każdego pomnika - do 3 minut).