Świątynie miasta Lwa

Starożytne cerkwi i kościoły były świadkami rozwoju miasta na przestrzeni tysiącleci. One wielokrotnie trawione były pożarami i rujnacją, przeżywały grabieże, lecz odradzały się znów i znów, żeby zachować w swoich ścianach wielkie tajemnicy i cieszyć oczy. We Lwowie nie ma dwóch jednakowych świątyń, więc każdy może znaleźć dla siebie przytulne miejsce obcowania z Bogiem.

Lwów - jedyne miasto na świecie, gdzie są przedstawione trzy metropolii: rzymokatolicka, greckokatolicka i ormiańska. Historia i architektura świątyń, cudowne ikony ikościelne tradycje, sakralne zabudowania – żeby to wszystko zobaczyć trzeba nie jeden dzień i nie jeden rok. Przecież w mieście nalicza się około 120 soborów, cerkwi,kościołów, bóźnic, nie biorąc pod uwagę kaplic, które zamieszczone na terytorium cmentarzy. Audioprzewodnik pokaże Wam najbardziej popularne sakralne zabudowania przedmieścia średniowiecznego. Być może w jednym z tych miejsc Wam zachce się pozostać i w ciszy ufać Bogu lub podziękować Mu za miłość.

Trasa: Katedra łacińska, Kościół jezuitów, Cerkiew Przekształcenia Boga Naszego Jezusa Chrystusa, Świątynia ormiańska, Kościół Dominikański, Zespól cerkwi Uspieńskiej.

Trwałość: do 1 godziny (audio informacja koło każdego pomnika - do 3 minut).