Dziwne budynki Lwowa

Tylko ten, kto chodzi z wysoko podjętą głową, zmoże zobaczyć ciekawostki lwowskich domów. Będziecie zdziwieni, zobaczywszy tak zwaną Rzeźbę Wolności, małą drabinkę do nieba, pomnik który może opowiedzieć o tym, czym się zajmowali chłopi w każdej porze roku, ulicę z wieloma nazwami i lwowski drapacz chmur.

Trasa: Kasa oszczędności, budynek „Czterech pór roku”, drabinka do nieba, Ubezpieczeniowe społeczeństwo "Dniestr", ulica Archiwna, budynek Szprechera.

Trwałość: do 1 godziny (audio informacja koło każdego pomnika - do 3 minut).

Wśród powszedniej bieganiny nie zawsze zwaracamy uwagę na dom czy pomnik, obok którego codziennie chodzimy. Często nawet nie mamy specjalnie czasu, by się nimi pozachwycać. Powszednie problemy nie dają podnieść głowy do góry, chociaż właśnie tam, na górnych kondygnacjach starożytnych budowli bardzo często kryją się odpowiedzi na różne pytania, naprzykład jakim był zamysł twórcy, jaką funkcję pełni ten dom i jakie ma znaczenie dla ludzi. Rzeźba Wolności we Lwowie ? Czy to jest w ogóle możliwe? Kto "ubierał" dom w wyszywance? Mała drabinka do nieba, jak to? Po co ulice kilka nazw ? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie, kiedy przejdziecie się kreowaną przez nas trasą w towarzystwie audioprzewodnika.