Od «napoju życia» do orła

Kiedyś, bardzo dawno temu, domy nie miały numerów, tylko napis z nazwą. Niestety, większość nazw domów pogrążyła się w czasie razem z stuleciami. Jednak niektóre z nich zachowały się do dzisiaj, zwłaszcza nazwy domów na Głównym placu miasta.

Trasa: Apteka-muzeum, Pałac Bandinelli, Podwórze kamienicy Wilczkowskiej (dzielnica żydowska), Czarna kamienica, Pałac arcybiskupów łacińskich, Pałac Lubomirskich. Trwałość: do 1 godziny (audio informacja koło każdego pomnika - do 3 minut).

Korzystając z dobrej pogody, można pooglądać budowle na placu Rynek o rozmaitych formach i posiedzieć na ławce, myśląc o wieczności...Ile różnych osób "widziały" ściany tych budowli, czyje ręce je budowały... i już powstaje w wyobraźni hałaśliwy targ, kozacy poją konie, bieganina, hałas... Obrazki z historii, które możemy sobie tylko wyobrażać. 44 domy, które nie miały numerów, tylko nazwy... Nasz audioprzewodnik przeprowadzi Was placem Rynek i opowie o historii i tajemnicach budowli, które znajdują się po prawej stronie od Ratusza.

Informacja: Apteka-muzeum czynna od 09.00 do 18.00 (od poniedziałku do piątku) i od 09.00 do 18.00 (w sobotę i niedzielę). Cena: bilet normalny - 8,00 UAH, bilet uczniowski – 3,00 UAH, bilet studencki – 5, 00 UAH.