Таємничі кам`яниці історичного серця міста Лева

Центральні площі німецьких середньовічних міст будувалися саме так – по колу, часом в центрі споруджували Головний будинок міста, а часом ні. Площа Ринок бере свій початок у XIV столітті і започаткована вона була саме німецькими колоністами як класичне європейське місто з класичною центральною площею. Історія площі накопичувалася століттями і теперішній Ринок пам`ятає не одну легенду і таємницю…

Маршрут:  Ратуша, фонтани на Ринку, Балкон Закоханих, Аптека-музей, Італійський дворик

Тривалість: до 1 години (аудіо інформація біля кожної пам`ятки – до 3 хвилин).

Додаткова інформація:

Італійський дворик знаходиться на території Львівського Історичного музею,

Вартість вхідного квитка в музей– 10,00 грн (для учнів, студентів, пенсіонерів – 5,00 грн.).

Вартість вхідного квитка в Італійський дворик– 2,00 грн (для учнів, студентів, пенсіонерів – 1,00 грн.).

В Італійському дворику працює літнє кафе, час роботи 10.00 – 23.00

 

Аптека-музей працює 09.00-18.00 (пн.-пт) та 09.00-18.00 (сб-нд). Вартість вхідного квитка – 8,00 грн. (для учнів – 3,00 грн., для студентів – 5, 00 грн.)

 

Розквіт архітектурного стилю площі Ринок припадає на період розквіту ренесансу. Над створенням ансамблю працювали найкращі архітектори - Павло Римлянин, Бернард Меретин, Себастьян Фесінґер та інші. Оскільки побудувати будинок у самому центрі коштувало чималих грошей, тут селилися лише багаті люди, дворяни та вище духовенство. 

За фасадом будівель, як правило, криється внутрішній двір, оскільки ділянки для забудови мали вигляд вузьких, витягнутих в глибину площ.

Право ж будувати будинки вище трьох поверхів і більше, ніж в три вікна на фасаді мали далеко не всі…

Не пропустіть цікаві деталі будівництва, історії про мешканців а також дійсне призначення фонтанів, що прикрашають історичне серце міста Лева.